Českobroďačky na vrchol po základní části nedošly

05.07.2010 20:56

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Náročná sobota čekala českobrodské nohejbalistky. Program dvou kol první ligy nohejbalu se jim totiž smrskl do jednoho dne. Týden předtím totiž Český Brod hostil mistrovství republiky žáků, prvoligové utkání žen tedy muselo ustopit a uvolnit hřiště mistrovství.

Již od desáté hodiny dopolední čekalo českobrodské hráčky asi nejdůležitější utkání sezony. Souboj o čelo tabulky s TJ Útěchov Brno. „Šly jsme do zápasu s tím, že potřebujeme vyhrát 6:0,“ prozradila českobrodská universálka Lucie Vokáčová. Pokud by zápas totiž skončil podle českobrodských představ, mohly se hráčky Českého Brodu stát prvním týmem tabulky první ligy tohoto ročníku.

„Byla to velká motivace,“ přemítala Vokáčová. Utkání však nabralo jiný směr. „Zápas se vyvíjel tak, že jsme prohrávaly už 0:5, když jsme udělaly první bod v singlu,“ vzpomněla na průběh zápasu Lucie Vokáčová. Byl to ale první a jediný bod. Český Brod brněnskému soupeři podlehl 1:6 a sen o prvním místě se rozplynul.

Odpolední utkání s TJ Avia Čakovice bylo naplánováno na čtvrtou hodinu odpolední. Soupeř však dorazil přibližně o čtvrt hodiny později. Jeho dopolední utkání na domácím hřišti se totiž proměnilo v téměr pětihodinovou bitvou.

Pozdní dostavení k zápasu by mělo znamenat mínus jeden bod v zápase. „Nechtěli jsme to takhle řešit, hrajeme to proto, abychom si zahráli, a ne proto, abychom někoho skalpovali rovnou,“ řekla Lucie Vokáčová.

Zápas se ale i tak vyvíjel podle představ domácích a ti tak zvítězili pohodlných 6:0.

Poslední zápas základní části letošního ročníku první ligy nohejbalu čeká českobrodské nohejbalistky až na začátku měsíce září, kdy se střetnou s celkem pražských Vršovic. Již teď ale mají jistotu, že si v tabulce udrží druhé místo právě před jejich příštím soupeřem.

(Martin Šnajdr)

Zpět