Brodský debakl

02.05.2011 13:55

(Modřice, Praha) Dvě rozdílná utkání mělo na programu 6. kolo elitní mužské ligové soutěže. Zatímco další z nováčků, Český Brod, moc s úspěchem v pražských Čakovicích počítat nemohl, druhé utkání na jihu Moravy nabízelo větší drama. Oslabené Modřice nakonec černému koni soutěže z Žatce nedokázaly zabránit v exportu obou bodů.

TJ Avia Čakovice - TJ Slavoj Český Brod: 6:0

Utkání mělo motivační stimul zejména pro bývalé čakovické hráče T.Cibulku a Petřinu, ale zůstalo jen u očekávání. Čakovičtí tentokrát už byli kompletní a ještě vyšperkovali sestavu fluktuantem M.Suchým. Průběh duelu byl podle domácích not. V deblech Ungermann s Mrákavou zdolali Cmírala s Janíkem a naskočivším Petřinou, poté bratři Suchých přehráli M.Kaděru s Vedralem. Trojice dopadly stejně. O.Cibulka s bratry Suchými přehráli Sachla s T.Cibulkou a Janíkem a poté Kurka s Macurkem a Mrákavou porazili ve třech setech Petřinu se Sýkorou a M.Kaděrou. Do zkráceného setu šel i vložený debl Pachmana s Macurkem proti Sachlovi se Sýkorou, ale opět to byli domácí, kdo odcházel s výhrou. Razítko na zápis dala výhra Mrákavy v singlu nad Vedralem. Urodil se tak první kanár letošního ročníku.

"Je to důležité a zároveň povinné vítězství. Český Brod má i přes špatné výsledky kvalitní tým, takže jsme se připravovali na vyrovnané utkání. Jsme rádi, že to nakonec proběhlo hladce. Přehnaný optimismus však není na místě," varoval trenér Čakovic JIŘÍ SUCHÝ. 

"Byl to asi nejhorší zápas, který jsme letos odehráli. Soupeř měl výborné obě první dvojice, kde nás přehrál. Trojice však tak dobré nemá a musím říci, že jsme to Čakovicím hodně ulehčili. Rozhodující byla prohra v obou trojicích, kdy v té první měl soupeř štěstí a taktéž jim pomohli rozhodčí. Druhou trojici jsme si pak svými chybami prohráli sami," zhodnotil utkání hrající českobrodský trenér JAN CMÍRAL.

Zpět