BDL play-off 2. zápas: TJ Slavoj Český Brod vs. TJ Sokol Zbečník

1D-1D: Harmanec, Čachotský – Pošepný, Šimek (Polák) 2:0 (10:6, 10:5)

2D-2D: Truc, Ungermann (Čech) – Pohl, Kábrt 2:1 (10:8, 5:10, 10:9)

1T-1T: Truc, Ungermann, Čachotský – Pohl, Kábrt, Pošepný 2:1 (8:10, 10:7, 10:6)

1S-1S: Zavacký – Pošepný 2:0 (10:7, 10:8)

25

1:0, 2:0, 3:0, 4:0

Do první dvojce nastupoval Čachotský s Harmancem proti Pošepnému se Šimkem a střídajícím Políákem. Naši svěřenci předvedli výbornou přípravu na útok a samotné proměňování bodů proti obraně bez bloku byla jen formalitou a tak jsme se hladce dostali do vedení v utkání 1:0.

Ve druhé dvojici jsme schválně nasadili naší silnější sestavu Truce s Ungermannem proti silnější hostující dvojici Kábrta s Pohlem. První set naši zvládli vyhrát s dobrou mezihrou a výborným útokem v poměru 10:8. Ve druhém setu jsme se trápili se špatným příjmem a následovalo neproměnění útoků z větší dálky a zbytečné nevynucené chyby, tak hosté srovnali stav setu na 1:1. Ve třetím setu byl boj o každý míč a za stavu 9:9 jsme dokázali zachytit útok soupeře a proměnit svůj útok ve vítězný a připsat tak další bod utkání na svou stranu.

Ve hře trojic opět rozhodoval až třetí set. První set jsme po neshodách na příjmu a špatném začátku, kde jsme prohrávali už 4:0 stáhnout na stav 8:8, ale poté opět přišly 2 chybičky a hosté tak ovládli první set. Ve druhém setu jsme měli dobrou obranu a zadařilo se i na útoku a tak jsme zápas poslali do třetího rozhodujícího setu, kde jsme od začátku dokázali zachytit útok hostů a proměnit většinu našich útoků a dotáhnout tak zápas do vítězného konce v poměru 10:6.

Ve hře jednotlivců se představil Zavacký proti Pošepnému. Zavacký měl špatný vstup do zápasu v obou setech, kde prohrával rozdílem 3 míčů, ale svojí bojovnou hrou dokázal vždy náskok srovnat a otočit ve svůj prospěch a tak vyhrál oba sety a ukončil vypjaté utkání se stavem 4:0.