BDL play-off - 1.čtvrtfinále: TJ Slavoj Český Brod vs. MNK SILNICE GROUP Modřice

1D-1D: Kalous Z., Čech J. – Bartoš, Boleloucký 2:0 (10:9, 10:5)

2D-2D: Truc, Ungermann – Hanus, Svoboda 1:2 (10:9, 9:10, 7:10)

1T-1T: Truc, Kalous, Ungermann – Bartoš, Hanus, Svoboda 2:0 (10:8, 10:9)

1S-1S: Kalous Z. – Hanus 1:2 (10:6, 7:10, 5:10)

1T-1T: Truc, Kalous, Čech – Hanus, Boleloucký, Svoboda 1:2 (7:10, 10:6, 7:10)

1D-2D: Kalous Z., Čech J. – Hanus, Svoboda 1:2 (10:7, 9:10, 9:10)

25

1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4

Do první dvojce nastupoval Čech s Kalousem proti slabší dvojici Bartoše s Bolelouckým. Tato dvojice se potýkala s hodně chybami na přijmu, především ze strany Čecha. Tyto chyby byly vynucené nepříznivým počasím (2xpřerušení z důvodu deště), se kterým se náš tým potýkal ve hře obou prvních dvojic. První set jsme dokázali urvat posledním možným míčem. Druhý set měl Čech lepší příjem a dokázal prodávat své útoky i s pomocí Kalouse, který občasně přibouchl z druhé.

Do druhé dvojice nastupoval Truc s Ungermannem proti silnější dvojici Hanuse se Svobodou. První set byl jsem v těsném poměru 10:9 dokázali urvat na svoji stranu, druhý set jsme ve stejném poměru ztratili. Ve třetím setu rozhodl 2x horší příjem a mezihra, což dokázali hosté potvrdit svým silným útokem a odskočit tak 2 body, které jsme již nedokázali stáhnout. Stav utkání se tak srovnal na stav 1:1.

Ve hře první trojice jsme předvedli kvalitní a vyrovnaný výkon a dokázali jsme po bojovném výkonu hráčů z obou stran vyhrát ve 2 setech a připsat si tak 2. bod utkání.

Ve hře singlu nastoupil Kalous proti dobře hrajícímu Hanusovi. První set dokázal Kalou důrazným servisem a bezchybným útokem zatlačit Hanuse do obrany a urvat tak první set na svou stranu. Ve druhém setu začal mít Kalous menší problémy se zakončením – více zkažených úděrů. Hanus tak poslal zápas do třetího setu, kde pokračovali Kalousovi problémy na útocích, které praměnili ze špatného příjmu Hanusova podání. Stav utkání se tak srovnal 2:2.

Ve hře druhé trojice byl předveden bojovný výkon od obou trojic. Štěstí a více zkušenosti nakonec měla hostující trojice, která ve třetím setu předvedla více trpělivosti a bezchybné útoky a tím dokázala nad naší trojicí Kalouse, Truce a Čecha vyhrát. Hosté se tak ujali vedení 3:2 na zápasy.

Ve hře otočené dvojice nastupovali proti sobě obě silné dvojice. První set jsme dokázali vyhrát v poměru 10:7 po bojovném výkonu Čecha. Ve druhém setu měl Čech více problémů s příjmem a špatně se prosazoval do silné obrany Hanuse se Svobodou. Ve třetím setu se bojovalo o každý míč a za stavu 9:9 jsme byli na příjmu, kdy Čech nechal příjem v půlce kurtu a nahecovaný Kalous mu chtěl pomoci z druhé, bohužel jeho smeč mířila do zámezí a hosté si tak připsali 4.bod utkání, což znamenalo konec celého utkání a výhru hostů 4:2.