6.kolo TJ Slavoj Český Brod vs. NK Janovice

15.05.2012 21:20

Ve hře prvních dvojic se hrálo vyrovnaně vždy do poloviny setu, poté hosté udělali pár nevynucených chyb a ujali jsme se tak vedení, které jsme už nepustili. Obě první dvojice jsme tak vyhráli 2:0 na sety a ujali jsme se vedení 2:0 na zápasy.

Ve hře první trojice se místo blokaře Petřiny představil Jan Vokáč, který podal dobrý výkon a trojice vyhrála hladce 10:4 a 10:7. Druhá trojice nastoupila beze změny, ve složení Janík, Kaděra, Voldřich a také si pohlídala své vedení a vyhrála 2:0 na sety.

Ve vložené dvojici nastoupil Vokáč s Chuchlou proti mladé dvojici Vyskot, Cibulka J. se střídajícím Podstatným Ji. Na hostech byla vidět nevyzrálost a vysoká kazivost míčů.

Jedinou bitvou zápasu se tak stala hra singlu, kde domácí Janík vyhrál první set 10:5 nad Nedělkovem. Ten ale druhý set zabral a vyhrál ho 10:4. Do třetího setu tak měl výhodu podání, ale Janík si s ním poradil a po pár výměnách vyhrál třetí set 10:8 a ukončil tak zápas.

Hosté podali slabý výkon. Hlavně bylo vidět, že jim chybí smečař Macura.

1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0

1D-1D: Kaděra, Janík – Turek, Nedělkov, (Podstatný Ja) 2:0 (10:8, 10:6)

2D-2D: Cibulka, Petřina – Bohatý, Růžička 2:0 (10:5 10:9)

1T-1T: Vokáč, Cibulka, Chuchla – Turek, Podstatný Ja, Nedělkov  2:0 (10:4, 10:7)

2T-2T: Kaděra, Janík, Voldřich – Bohatý, Růžička, Šizling 2:0 (10:6, 10:4)

3D-3D: Vokáč, Chuchla – Vyskot, Cibulka J., (Podstatný Ji.) 2:0 (10:4, 10:6)

1S-1S: Janík – Nedělkov 2:1 (10:5, 4:10, 10:8)

V dnešním zápase podali hosté slabý výkon, nejspíš to také ovlivnila absence Macury. Nejlepším hráčem Brodu byl Jan Vokáč ml., který o sobě prohlásil: „Byl jsem zakrnělí, když jsem nedostával příležitosti se prosadit, ale teď už budu tahoun mužstva“.