4.kolo TJ Slavoj Český Brod : Zaječov

09.05.2011 21:31

Ve čtvrtém kole jsme narazili na družstvo SK Zaječov. Tento kvalitní tým již známe z loňské sezony a věděli jsme o jejich ambicích na postup do KP. Tým Zaječova také posílil o bývalé ligové hráče. Po vývoji letošní sezony došlo k přímému souboji o průběžné první místo v KS. Pouze naše vítězství by nás posunulo na první místo.

Na tento důležitý zápas jsem se sešli v plné sestavě i s trenérem Janem Sýkorou. Před zápasem jsem se dozvěděli sestavy, které již začínají být v základu neměnné. Ještě před zápasem jsme se dohodli, že nastoupíme v nejsilnější sestavě, tak abychom pro vítězství udělali maximum.

Do první dvojky nastoupila osvědčená dvojice  ( Vokáč Jan m., Roman Chuchla), která to neměla vůbec jednoduché. Po několika chybách v poli a bezchybné hře soupeře prohrála 1:2 a zápas 0:1

Druhá dvojice (Doubrava, Possnicker střídán Vokáčem st.) nezačala dobře po 2 chybách při útoku došlo na střídání Vokáče za Possnickera. Bohužel bez výsledku.Velmi jednoduše jsme prohráli 0:2 a zápas 0:2.

První trojice (Chuchla Vokáč Jan ml.Líbal ) hrála velmi dobře a poté co se vyvarovala vlastních chyb vyhrála oba sety. Zápas trojic 2:0, zápas 1:2.

Druhá trojice (Doubrava, Majer, Symerský)  napodobila výkon naší první trojice a také vyhrála 2:0, zápas 2:2

Po zápase  trojic byl stav 2:2 a začínalo se od "nuly". Teď jsme věděli, že jedině výhra vložené dvojky a singla by nás posunula k vítězství.

Zápas vložených dvojic ( Majer, Mysliveček střídán Horáčkem) jsem hráli velmi nervózně. Důležitost tohoto zápasu byla vidět na předváděné hře. Z počátku hrál Horáček, který po několika nevynucených chybách byl vystřídán Myslivečkem, který hrál svoji hru. Bohužel ve druhém setu přišla na Myslivečka krize a byl vystřídán Horáčkem, který ve velmi vypjatém závěru dokázal uhrát důležitý 10 bod a  zápas dvojic jsme vyhráli 2:1, Zápas jsme otočili na 3:2

Singl ( Vokáč Jan st.) byl jeden z nejhezčích zápasu v singlu, který jsme mohli vidět. Po vítězství v prvním setu 10:6 a prohře 4:10 v druhém setu jsme čekali na vývoj třetího setu. Po hladkém vítězství Klesala ze Zaječova v druhém setu jsme všichni věděli, že to Voky nebude mít jednoduché. Naštěstí ve třetím setu se Honzovi dařilo a po několika povedených útocích a chyb soupeře jsme vyhráli zápas singla  2:1, zápas 4:2.

Po tomto zápase jsme byli ve velké euforii. Po hře našich trojic jsme si věřili na vítězství. I trenér našeho "A" Vít Kopecký řekl:" že se to již nemůže prohrát a ani remizovat". Bohužel realita byla jiná.

Otočený zápas trojic (Chuchla Vokáč Jan ml.Líbal střídán Horáčkem) jsme začali naprosto tragicky. Až střídání Líbala za Horáčka  změnilo naši hru. Bohužel toto střídání přišlo až za stavu 1:6 což bylo velmi pozdě  a první set jsem prohráli 5:10 v druhém setu se hra velmi zlepšila. Vokáč s Chuchlou na útoku a nahrávačem Horáčkem fungovala velmi dobře a toto bylo to nejlepší složení. Druhý set jsme získali 10:7. Vše se rozhodovalo až ve třetím setu, kde šlo o vše. Bohužel po několika chybách Vokáče na útoku jsme prohráli 1:2, zápas 4:3

Druhý zápas trojic ( Symerský, Doubrava, Majer) byl velmi nervózní a vyrovnaný. První dva sety skončili shodně 10:9 a 9:10. Vše rozhodl až třetí set ve kterém po nepřesném útoku Doubravy a chybných výběrů lehkých smečí Symerským jsme prohráli třetí set 8:10 zápas trojic 1:2, zápas 4:4. Do tohoto velmi těžkého (psychicky) zápasu měl od počátku nastoupit Vokáč Jan st., který z takto vypjatých zápasech má větší zkušenosti.

Zápas otočené dvojice ( Vokláč Jan ml., Roman Chuchla) jsme museli vyhrát abychom mohli pomýšlet na vítězství, nebo alespoň na remízu. Zápas se nevyvíjel dobře. Po velmi špatné hře Vokáče Jana ml v poli. jsme se soupeřem tahali o každá míč. Po prohře v prvním setu 6:10 a výhře 10:8 ve druhém setu se vše rozhodovalo až ve třetím setu. Ve třetím setu se hra v poli od Jana Vokáče ml. změnila o 180 stupňů a po 2 vynikajících výběrech v poli se nám podařilo třetí set vyhrát 10:8 a zápas posunout na 5:4.

Poslední zápas dvojic ( Doubrava , Possnicker, Vokáč) jsme nezačali dobře. Po několika nevydařených útocích Possnickera jsem prohrávali 3:5 a došlo na střídání za Vokáče st. první set jsme prohráli velmi jednoduše 5:10. Po té došlo ještě k několik velmi zmatečným střídáním  cele dvojice ze kterých jsme naprosto nic nevytěžili a druhý set jsem také prohráli 5:10  a celý zápas jsme zremizovali 5.5.

Na tento zápas jsme byli v plné sestavě a někteří z nás (Radek Hahn) se ani nedostali na hřiště. Dalším velmi nepříjemným aspektem je časté střídání již po 3 bodech, kde se hráč na hřišti ani nerozehraje a hraje stále pod tlakem střídání.

Pro další zápasy se budeme muset domluvit kdo bude hrát a na jaké pozici. Je zbytečné být na zápas v 11 lidech a po té si zahrát 3 body.

Příští zápas hrajeme ve Vavřinci v sobotu od 09:00hod. Již dnes Víme, že Jan Vokáč ml. bude hrát za tým "A" ve Vsetíně, ale i přesto budeme chtít  zachovat naši neporazitelnost.