46. ročník Extraligy mužů roztáčí kola

05.04.2017 09:51

46. ročník Extraligy mužů roztáčí kola

Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 05.04.2017

2017 elmzahajeni 1Dva týdny po prologu v podobě mezinárodního turnaje ve Vsetíně se naplno roztočí kola českých ligových soutěží. Ta nejvyšší, Extraliga mužů, zapíše prvním utkáním svůj 46. ročník. Je to tady, souboje nejlepších hráčů i trenérů víkend co víkend zaplní tři jarní měsíce do letní pauzy. Sluší se připomenout, že titul obhajují Karlovy Vary, nováčkem soutěže je Český Brod.

Taháky jarní části soutěže? Bezesporu start korejských legionářů v dresu Čelákovic. Pozornost bude poutat i působení nových tváří v novém dresu, asi nejvíce start Chalupy ve Vsetíně. Naopak odchodem reprezentantů Kopa a Mrákavy do 2. ligy soutěž přijde o dvě velká jména. Funkdcionáře jednotlivých oddílů jsme se zeptali na: 1. Novinky prvním družstvu, 2. Novinky v klubu.

Rozlosování jednotlivých utkání zde.

FRANTIŠEK VESELÝ (Karlovy Vary): "1. V podstatě na nás definitivně letos dolehne generační obměna. Karel Bláha, Jirka Dvořák a Míša Kokštein už budou do zápasů zasahovat jen sporadicky. Tíha soutěže bude na mladších, rizikem je ale nevyrovnanost výkonů. Trenérský post zůstane stejně jako loni, družstvo povedou Jirka Dvořák a Honza Vanke. Do družstva definitivně přechází z béčka Radim Kubín a prostor dostane i Dan Svoboda. Také už se uzdravuje Tomáš Bíbr a v květnu by měl už do hry zasáhnout. 2. Snažíme se pořád vylepšovat areál. I díky titulu se nám mírně navýšil rozpočet klubu. 10.6. budeme v KV Aréně pořádat UNIF Cup klubů."

JAN KANTNER (Čakovice): "1. Co se týká počtu změn, zůstala většina hráčů z loňska pohromadě, nicméně k několika zásadním došlo. Tou hlavní byl bezesporu odchod Kuby Mrákavy. Asi nemusím rozebírat kvality jedné dlouhodobých opor reprezentace. Jeho role byla klíčová nejen z herního hlediska, ale samozřejmě i osobnostního. Dalším z kvalitních a zkušených hráčů, který skončil, je Dan Putík. Posledním, kdo se rozloučil s extraligovou kariérou je Jirka Suchý, i když je pravda, že pouze částečně, protože stále figuruje v áčku jako možný fluktuant. Naopak novou posilou je Dan Fík z Českých Budějovic. Kádr tedy ještě omladil a kluci si budou muset poradit sami. Věříme, že se tým semkne a sladí, protože obrovskou perspektivu každopádně má. Mimo hráčů došlo ke změně i na trenérském postu, kde zkušeného Vláďu Simona nahradil velezkušený Mirek Fritz. 2. Klub se standardně chystá na novou venkovní sezónu. Změny zasáhly i ostatní týmy, to se dalo vyčíst z přestupů a hostování. Největší zajímavostí je asi tým C, který hraje pražský Kraj. Pokud se mrknete na soupisku extraligy cca před 12 lety a současného týmu C, tak věru moc rozdílů nenajdete."

PETR GULDA (Modřice): "1. Z našeho kádru odešel Pavel Kop. Na roční hostování přišel z Přerova Jan Pavelka. Jinak kádr zůstal stejný a cílem bude zapracování mladých hráčů z B týmu. 2. Změnili jsme generálního sponzora, kterým se stala firma Silnice Group. Smlouva byla podepsána na tři roky. Jinak zůstává vše při starém."

VÍT ZGARBA (Vsetín) " 1. Oproti loňsku máme změny především v hráčském kádru. Posílil nás Jan Chalupa z Českých Budějovic, naopak letos jsme půjčili do KAC Košice Braňa Belka a nahradí ho Silven Gálus. Jan Pavelka bude zkoušet štěstí v Modřicich. 2. Nejvíce se nám poměnilo obsazení trenérských postů. Dušan Padyšák se letos rozhodl neangažovat a tedy máme u B týmu nové trenérské duo Tomáš Srněnský - Gargulák, což jsou naši nejzkušenější bývalí hráči. Mládež si vzal na starost Lumír Gebel, kterému s dorostem pomůže Martin Andris a s žactvem Dalibor Dvořák. Jedině u A týmu jsme tedy beze změny, tam zůstává Patrik Perun."

2017 elmzahajeni 2MARTIN FLEKAČ (Čelákovice): "1. Úplně tou největší peckou je účast korejské reprezentace, kterou finálně tvoří tři hráči, kteří hráli na MS v Brně, na šesti zápasech. Dále pezident jokgu a v neposlední řadě zapisovatelka "table referee" Shin Kyeongsuk, která má mezinárodní licenci rozhodčího a v ČR chce získat zkušenosti v pískání. Samozřejmě nesmím zapomenout na tahouny týmu Janka Kilíka a Vojtu Holase, kteří zůstávají v našem oddíle. 2. Když pominu ty drobné práce, jako je rekonstrukce domácí a hostující šatny nebo rozšíření diváckého sektoru, tak veškerý volný čas od počátku prosince intenzivně věnujeme návštěvě korejské reprezentace - oficiální slogan „Working2gether", návštěva Snídaně s Novou, moderování zápasů Petrem Říbalem z Evropy 2. Chceme a máme rozjednanou účast v pořadu Koření, Borec na konec, Víkend, Nova Sport, Host ČT sport aj. Chceme propagací navázat na MS a v neposlední řadě oslavit dvacet let nohejbalu v Čelákovicích."

ONDŘEJ MATĚJKA (České Budějovice): "1. Letos je družstvo oslabeno o odchody Honzy Chalupy a Dana Fíka. Sezónu absolvujeme doplněni o mladé hráče z B družstva, pro které to bude velká škola. Změnu máme i na trenérské pozici, k družstvu se vrací Zdeněk Hanzálek. 2. Trochu jsme zase vylepšili areál. Postavili jsme novou zeď a zázemí ke druhému hřišti."

KAMIL KANDA (Šacung): "1. Z kádru A družstva odešli Ungermann, Kupský a Chejn, novou akvizicí je mladý Tomáš Sekera. Na trenérském postu se představí Stanislav Voltr, moje maličkost obsadí vedoucího družstva. Družstvo bude také doplněno o dva hráče z B družstva, Standu Voltra mladšího a Tomáše Hanuše. 2. V areálu jsme dobudovali divácké sektory. Hlavní novinkou je, že letos se začne stavět nová provozní budova areálu. Dále připravujeme jak v Benešově, tak na osadě v Lensedlech důstojné oslavy 70. výročí vzniku Šacungu."

JAN SÝKORA (Český Brod): "1. Oproti minulému roku, kdy jsme hráli 1. ligu a úspěšně postoupili do nejvyšší souteře, jsme tým omladili. Novými posilami jsou Nikolas Truc a Petr Chejn. Budoucnost a dlouhodobou stabilitu našeho týmu a zárověň i oddílu vidím především v práci s mládeží. 2. V minulém roce jsme se po skončení sezony rozloučili s nohejbalovým areálem za nemocnicí a již během léta jsme budovali nový areál za sportovní halou. Výstavbě jsme během minulého roku a začátkem letošního roku věnovali všechno naše úsilí. Troufám si říct, že zázemím a okolními stavebními prvky, je nový nohejbalový areál nejmodernější v České republice. Jsem nesmírně vděčný za velmi kreativní a pracovité lidi, kteří mě obklopují, tímto bych jim chtěl velmi poděkovat za to, že jsme jedna velká nohejbalová rodina a společně posouváme náš oddíl každý rok o něco výše."

 

Zpět