10.kolo TJ Slavoj Český Brod vs. PKS okna Žďár nad Sázavou

10.06.2012 11:50

První dvojice Janíka s Kaděrou měla problém se v prvním setu dostat do tempa. To pokračovalo i na začátku druhého setu, kdy se hosté ujali tříbodového vedení, které jsme dokázali srovnat a dostat se do stavu 9:9, kde hosté zakončili a připsali si tak první bod zápasu.

Do druhé dvojice nastoupil fluktující Sýkora s kapitánem Cibulkou, z důvodu nepřítomnosti Cmírala. Ty se první set sehrávali a tak hosté první set vyhráli 10:6, potom se ale domácí dvojice zvedla a vyhrála hladce druhý set 10:3 a ve třetím setu si udržela svůj útok a vyhrála ho 10:8 a stav zápasu se tedy srovnal na 1:1.

V první trojici se za domácí představil Petřina, Janík a Voldřich, kteří dokázali důslednou hrou porazit zkušenou sestavu hostů Průchu, Hrona a Srbu 2:0 na sety.

Do druhé trojice nastoupil Kaděra, Cibulka a Chuchla proti Krátkému, Paulovi, a bratrům Nejedlým. Po velkém boji jsme zvítězili v prvním setu, druhý set zase ovládli hosté a ve třetím rozhodujícím setu zahrál výborně Kaděra a tak jsme trojici dotáhli do úspěšného konce a stav zápasu byl tak 3:1.

Ve vložené dvojici se představil Vokáč s Chuchlou proti Průchovi s Nejedlým L., kteří ve třísetové bitvě dokázali zvítězit a posunout tak stav zápasu na 4:1.

Do singlu proti reprezentantovi Hronovi nastoupil Janík, který se první set nemohl vypořádat s příjmem a po nevynucených chybách Janíka Hron s přehledem první set vyhrál. Ve druhém setu už to byl větší boj, kde se vedení přelévalo na jednu a zpět na druhou stranu. Nakonec z toho vyšel vítězně Hron, který vyhrál druhý set těsným poměrem 10:9 a stav zápasu tak byl 4:2.

Do hry první trojice místo Janíka nastoupil Vokáč. Tato trojice opět ve dvou setech vyhrála a získala tak 5.bod zápasu. Stav zápasu 5:2.

Ve druhé trojici místo Chuchli hrál Sýkora. Tato trojice první set vyhrála s velkým náskokem 10:4, ve druhém setu hosté začali hru obracet a vyhráli tak 10:8 a ve třetím setu po 3 nevynucených chybách domácích hosté trojici dotáhli do vítězného konce. Stav zápasu tak byl 5:3.

Proti dvojici Janíka s Kaděrou nastoupil Krátký s Paulem, kteří si první set nedokázali poradit se smečovaným servisem Janíka a my jsme tak vyhráli první set 10:5. Ve druhém setu už hosté bojovali bod za bod, když ale za stavu 9:9 zkazili podání a tím ukončili zápas na stav 6:3.

0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3

1D-1D: Kaděra, Janík – Hron, Srba 0:2 (6:10, 9:10)

2D-2D: Cibulka, Sýkora – Krátký, Paul 2:1 (6:10, 10:3, 10:8)

1T-1T: Petřina, Voldřich, Janík - Hron, Srba, Průcha 2:0 (10:9, 10:5)

2T-2T: Cibulka, Kaděra, Chuchla - Krátký, Paul, Nejedlý L. (Nejedlý D.) 2:1 (10:9, 8:10, 10:6)

3D-3D: Vokáč, Chuchla – Průcha, Nejedlý L. 2:1 (10:7, 9:10, 10:6)

1S-1S: Janík – Hron  0:2 (4:10, 9:10)

1T-2T: Petřina, Voldřich, Vokáč - Krátký, Paul, Nejedlý L. 2:0 (10:9, 10:8)

2T-1T: Cibulka, Kaděra, Sýkora - Hron, Srba, Průcha 1:2 (10:4, 8:10, 6:10)

1D-2D: Kaděra, Janík - Krátký, Paul 2:0 (10:5, 10:9)

Komentář trenéra: V tomto zápase jsme předvedli nevyrovnaný výkon a i přes to jsme dokázali opět zvítězit. Jan Vokáč se po zápase vyjádřil k předvedenému výkonu takto: „Abychom prohráli tak by nám soupeři museli sebrat ženy“.  Dobrý výkon předvedl Petřina a Voldřich ve hře trojic.